Koorist

PÜHA MIIKAELI POISTEKOOR

 ruudu_varjant

 

PÜHA MIIKAELI POISTEKOOR on spetsialiseerunud peamiselt ajaloolisele kirikumuusikale, sealhulgas ka eesti rahvalikele koraalidele, ainulaadne eesti poistekooride seas. Koor loodi 1989. aastal kristlikule pärandkultuurile orienteeritud hariduskeskuse, Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikaprogrammi raames. Koori juures tegutseb ka peamiselt kooripoistest koosnev instrumentaalansambel. Oma tegevusaja jooksul on PMP teinud koostööd mitmete huvitavate muusikakollektiividega, nagu stuudio LinnaMuusikud (1997. a. valmis ühine CD, mis 2000. aastal pälvis USA veebilehekülje “Treble Voices” kuu parima plaadi tiitli), Poola liturgilise draama stuudio “Wegajty” , kelle X sajandist pärit liturgiliste draamade lavastustes on poisid korduvalt osalenud, gregoriaani ansambel Vox Clamantis jt.

Lisaks Eesti kirikutele ja kontserdisaalidele on muusika poistekoori korduvalt ka kaugematesse paikadesse viinud. Lauldud on mitmetel kontsertidel ja festivalidel skandinaaviamaades, Venemaal, Leedus, Lätis, Poolas, Tšehhis, Saksamaal, Belgias, Prantsusmaal, Inglismaal ja Itaalias. Seni pikim reis tehti 1996. a., kui kooripoisid elasid 2 nädalat Solesmes`i kloostris Prantsusmaal, mis on maailma gregooriuse laulu alase uurimistöö keskus.

2004. aastast alates on Püha Miikaeli Poistekoor ülemaailmse kirikumuusikat laulvate noorte- ja lastekooride organisatsiooni “Pueri Cantores” liige. 2005/06 a. aastavahetusel käis poistekoor Pueri Cantorese kokkutulekul Itaalias, Roomas, kus osaleti ka paavst Benedictus XVI uusaastamissal Püha Peetruse Basiilikas.

St, Michael's Boys Choir